atölyeler

Resim - Çocuk

Çocukların kendilerini en özgür hissettikleri, duygularını önyargısız dile getirdikleri an resim yaptıkları andır. Ellerindeki fırçalar, renklerle dile gelir ve bembeyaz kâğıtlara, hayallerini, duygularını, yaşadıklarını çizerler. Kendilerini anlatmanın en güzel yoludur resim.

Resim derslerimizde öğretilen her teknik için bir etkinlik yapılmaktadır. Her ders ayrı bir atölye çalışması niteliği taşır ve öğretilen tekniğin pekiştirilmesi hedeflenir. Bu bir kuş, çerçeve ya da kitap ayracı olabilir.

Burada amacımız; öğrendiğimiz teknikleri tek bir kâğıt üzerinde pekiştirmektense farklı form ya da materyaller üzerinde farklı teknikleri uygulayarak hem çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirmek hem de dersi daha keyifli ve kalıcı hale getirmektir.

Çalışmalarımız sırasında çok malzeme ve az yönlendirmeye inanıyoruz ve çocuklarımızı özgür bırakıyoruz. Ayrıca uyum içinde çalışmayı öğrenecekleri ortak çalışmalar da yapıyoruz. Resimleri yorumlayıp farklı fikir ve yorumlara saygı duymayı öğrenmelerine katkıda bulunuyoruz.

Resim derslerimiz belli yaş aralıklarına göre ayrılmış sınıflarda haftada 1,5 saat olarak yapılabildiği gibi isteğe göre birebir özel ders veya küçük grup dersleri olarak da tasarlanabilmektedir.

Geri Dön